Zdalne sterowanie ogrzewaniem – zmiany w Danfoss


Z początkiem roku 2020 w nowym cenniku marki Danfoss zaszły spore zmiany w zakresie sprzętu do zdalnego sterowania ogrzewaniem.

Najbardziej odczuwalną jest wycofanie z oferty termostatycznej głowicy radiowej pracującej w otwartym standardzie z-wave. Głowica ta była sprawdzonym rozwiązaniem dla osób korzystających z centralek takich jak Fibaro, Smart 868 , Somfy. Decydowały o tym atrakcyjna cena, estetyka i zweryfikowane działanie przez wielu użytkowników.

Na chwilę obecną brakuje informacji czy Danfoss wprowadzi zamiennik, czy też jest to działanie zmierzające do ograniczenia działań konkurencji w stosunku do rodzimego systemu Danfoss Link (z protokołem z-wave ograniczonym tylko do komunikacji między produktmi tego systemu).

Ostatnie głowice Danfoss 014G0013 z-wave dostępne są w sklepie tanie-ogrzewanie.pl

W zakresie zdalnego sterowania ogrzewaniem kolejne zmiany zaszły w systemie Danfoss Icon. Termostaty ścienne tego systemu są zamienne z termostatami Danfoss Link.

Z cennika 2020 zniknęły także elementy systemu sterowania ogrzewaniem Danfoss CF. Był to prosty w uruchomieniu i atrakcyjny radiowy system do sterowania ogrzewaniem podłogowym z wykorzystaniem sterowania PWM. Elemety tego systemu dostępne są do wyczerpania zapasu. Jego następcą jest ewidentnie Danfoss Icon, który pozwala na zastosowanie termostatów przewodowych, jak i radiowych z funkcją zdalnego sterowania ogrzewaniem przez internet.